DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY Z ROCZNIKÓW 2002 I MŁODSI

Serdecznie zachęcamy do zapisywania w nasze szeregi. Dołącz do zawodników Ludowo Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kwisa” Leśna. Przyjdź do nas i zostań Mistrzem.

Otrzymasz sprzęt sportowy do uprawiania kajakarstwa, fachową opiekę instruktorską oraz opiekę medyczną w sportowej przychodni lekarskiej. Kajakarstwo jest bezpieczne nie musisz umieć pływać, tylko przyjdź. Zawodnicy klubu regularnie wyjeżdżają na zawody w kraju i za granicę oraz na obozy sportowe. Najbardziej wytrwali mają szansę dostania się do kadry i reprezentowania Polski na zawodach: Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata i Europy, a nawet Igrzysk Olimpijskich.

Jednorazowa opłata wpisowa to 30 zł (wyrobienie licencji) i roczna opłata członkowska 120 zł./na rok.

Ideą Klubu jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci młodzieży i dorosłych na terenie działania Klubu oraz podejmowanie działań edukacyjnych, społecznych charytatywnych oraz wychowanie dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport wskazując alternatywny sposób spędzenia wolnego czasu bez nałogów.

W sezonie 2015 kajakarze z „Kwisy” zdobyli:

Puchary 5 szt. Medale Złote – 36, medale srebrne – 64, medale brązowe – 41.

Obecnie najbardziej utalentowani zawodnicy z klubu i ich najlepsze wyniki w 2015 roku:

 1. Nikola Terpilowska – kajak polo, (kadra seniorek i U-21) miejsce 2 w Pucharze Europy

  U-21 w Mechelen Belgia, miejsce 11 w Mistrzostwach Europy Seniorek w Essen Niemcy, miejsce 3 w Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych w Kaniowie.

 2. Patrycja Sawarysz – kajak polo (kadra młodzieżowa U-21) miejsce 3 w Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych w Kaniowie.

 3. Aleksandra Fabijańska – kajak polo (kadra młodzieżowa U-21) miejsce 3 w Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych w Kaniowie.

 4. Jakub Woźnicki – kajak polo (kadra seniorów) miejsce 10 w Mistrzostwach Europy U-21

  w Essen Niemcy, miejsce 4 w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kaniowie.

 5. Rafał Ubowski – kajak polo (kadra młodzieżowa U-21) miejsce 10 w Mistrzostwach Europy U-21 w Essen Niemcy, miejsce 4 w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kaniowie.

 6. Paweł Adamczuk – kajak polo (kadra młodzieżowa U-21) miejsce 3 w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w Kaniowie, miejsce 4 w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kaniowie.

 7. Paweł Pryputniewicz – kajak polo (kadra juniorów U-18), miejsce 4 w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kaniowie.

 8. Patryk Wszoła – slalom (C-1 kadra juniorów) miejsce 1 w Mistrzostwach Polski Młodzików w C-1 w Wietrzicy, miejsce 2 w konkurencji C-2 w Mistrzostwach Polski Młodzików w Wietrzicy.

 9. Kacper Sztuba – slalom (C-1 kadra Olimpijska 2016) miejsce x2 w Mistrzostwach Świata Juniorów Foz De Iguasu w Brazylii, miejsce 1 w Pucharze Europy Juniorów (5 startów w pięciu krajach Europejskich), miejsce 2 w Mistrzostwach Europy Juniorów w Karkowie, miejsce 2 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wietrznicy, miejsce 6 w Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie, miejsce 2 w Pucharze Nadzieji Olimpijskich w Krakowie.

 10. Igor Sztuba – slalom (C-1 kadra Olimpijska 2016), miejsce 1 w Młodzieżwych Mistrzostwach Europy w konkurencji zespołowej C-2 w Krakowie, miejsce 15 w Mistrzostwach Świata Seniorów w Londynie Wielka Brytania, miejsce 5 w Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie.

ZAWODY KAJAKOWE W 2016 ROKU – LEŚNA

 1. Mistrzostwa Polski w Zjeździe Kajakowym 8 -10.04.2016 r. rzeka Kwisa.

 2. Międzynarodowy Puchar Polski w kajak polo 7 – 8.05.2016 r. Basen ul. Polna 5.

 3. Mistrzostwa Polski Weteranów w kajak polo i turniej dzieci 16 – 17.07.2016 r. basen.

 4. Memoriał dzieci i weteranów w slalomie im. Ireneusz Kielera 15.07.2016 rzeka Kwisa.

 5. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w slalomie

  6 – 7.08.2016 rzeka Kwisa.

 6. Międzynarodowy Puchar Kwisy, Puchar Polski i Liga Młodzików w slalomie 5.08.2016 rzeka Kwisa.