To było niewątpliwie najciekawsze wydarzenie sportowe w tym roku w naszym regionie ‼ W sobotę 7⃣ października na Przystań Żeglarską IZERY przyjechało 120 najlepszych smoczych zawodników z Polski i 50 amatorów. Prawie cały dzień trwały regaty w Wyścigach Smoczych Łodzi TEDI Cup o Puchar Burmistrza Leśnej. Po raz pierwszy Smoki zagościły na Jeziorze Leśniańskim koło Leśnej, w malowniczej scenerii Zamku Czocha. Po udanych zawodach w przeciąganiu smoczych łodzi na basenie do kajak polo, zdecydowano o tym, aby zorganizować bardziej widowiskowe wydarzenie sportowe – Wyścigi Smoczych Łodzi⛵. O tym jak bardzo było ono widowiskowe, świadczyć może ilość zawodników oraz kibiców, którzy przyjechali na to wydarzenie.
W organizacje zawodów zaangażowane były kluby Tedi Sport Dragon Team, LUKS Kwisa Leśna oraz Klub Żeglarski,,Izery” . Wspólnie udało nam się stworzyć niepowtarzalne widowisko, które będziecie mogli Państwo podziwiać na zdjęciach i filmach , które będziemy publikować. Wydarzenie nie odbyło by się, gdyby nie bezinteresowna pomoc instytucji i pewnych osób, którym należy podziękować❤️: Bożena i Tadeusz Kudlik z Tedi Sport, Zet Pe Gonia, Jurgen, drużyna Tedi Sport Dragon Team, Marek Lbik, Gmina Leśna na czele z Panem Burmistrzem Szymon Surmacz, cała wspaniała załoga Klub Żeglarski,,Izery” z Piotrem Kisielewiczem na czele, Ustronianka – Naturalna Woda Mineralna, zarząd LUKS Kwisa Leśna, Okis W Leśnej, dyrekcja Zamek Czocha, Osp Leśna, Osp Grabiszyce, Panowie z Rescueed – Walcząc o ludzkie życie. za darmowe zabezpieczenie medyczne na wodzie i lądzie, sędziowie Bogdan i Edwin Sztuba, Marcin Igielski – najlepszy DJ na świecie, dzieci z naszego klubu wylewające wodę z łodzi, trzymacze łodzi (Szymon Sekuła i Oliwier Cieślak), Aleks Krzysztoń, Wiktor Jochym i Adzik oraz nasi jak zawsze niezastąpieni i wspaniali klubowi Rodzice❤️. Dziękujemy też wszystkim, którzy promowali nasze zawody w sieci. Wielkie podziękowania dla naszych partnerów medialnych: Muzyczne Radio INFO, Telewizja Zachodnia i portal eluban.pl. Dziękujemy Norbertowi Kowalewskiemu z Kowalfoto, za godzinne stanie po szyje w wodzie i wykonanie profesjonalnych zdjęć, na które z niecierpliwością czekamy Specjalne podziękowania za nieocenioną pomoc dla Karol Kusibab, Piotr Ilczyna i Jacek Suliński ❤️
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom Wyścigów Smoczych Łodzi, a najbardziej naszej drużynie seniorów z LUKS Kwisa Leśna, która zadebiutowała w regatach i zajęła 3⃣ miejsce. Wielkie brawa i gratulacje należą się amatorom, którzy po raz pierwszy płynęli w regatach smoczych łodzi Zapewne dla tych 6 drużyn, które zdecydowały się wystartować, nie będą to ostatnie zawody
Mamy nadzieję, że Wyścigi Smoczych Łodzi wpiszą się w leśniański kalendarz i zaczną przyciągać coraz więcej zawodników i widzów. Tego sobie i Państwu życzymy